Dopravní informace na víkend 4. - 5. 8. 2018

Kdo se o tomto víkendu vypraví na dovolenou, musí se opět připravit na některé komplikace během své cesty. Naše silnice ovlivní závod Moto GP v Brně, další cesty mohou zkomplikovat končící prázdniny v Hesensku, Porýní-Falc, Sársku, Brémách, Sasku a také ve skandinávských zemích.

Moto GP v Brně

Tento víkend se na našem území koná svátek všech milovníků závodů v jedné stopě. Jede se totiž světový závod silničních motocyklů. Proto očekáváme komplikace v okolí Brna, u vodní nádrže Nové Mlýny a na rakouské silnici B7 a dálnici A5.

Zákaz autobusů ve Francii

Ve Francii platí pro sobotu 4. srpna úplný zákaz jízdy všech autobusů přepravujících děti. Jedná se o opatření k uctění památky obětí tragické nehody z roku 1982, kdy u města Dijon zemřelo v autobuse 55 lidí. Zákaz se vztahuje i na zahraniční autobusy!

Sraz milovníků veteránů v Rakousku

V sobotu 4. srpna se v St. Pölten koná jeden z největších srazů vlastníků a obdivovatelů veteránů. Na místě bude k vidění přes 600 vozidel a na akci zavítá více než 20 000 návštěvníků. V rámci srazu se koná i jedna z největších burz náhradních dílů v Evropě (Oldtimer & Parts Market).

Noční uzavírky tunelu ve Vídni

Až do sobotní noci bude uzavírán tunel Kaisermühlen na dálnici A22. Jedná se o trasu ze Znojma přes Vídeň na Graz nebo Maďarsko. Uzavírky budou vždy od 20:00 do 5:00 hodin (od 20.00 do 22.00 bude uzavřen jeden pruh, od 22.00 do 5.00 budou uzavřeny až dva pruhy).

Podvodní policisté na Slovensku

Policajný zbor na Slovensku varuje řidiče před falešnými policisty, kteří se vydávají za dopravní hlídky v civilních vozech. „Zaznamenali jsme případy falešných policistů, kteří zastavovali vozidla a vybírali pokuty. Použili při tom běžné civilní vozidlo,“ uvedl na sociální síti mluvčí Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.
Doporučení od tamní policie: Zastavený řidič má vždy právo vidět záznam přestupku zachycený policejní hlídkou. Kromě toho má oficiální vozidlo policie vždy zabudovanou světelnou signalizaci (majáky) v přední masce a za zadním sklem.

Mohlo by Vás také zajímat

DOPRAPKA

Akce a kampaně

Nejbližší akce

15. 11. 2019

PVA EXPO PRAHA Letňany