Celostátní finále Dopravní soutěže mladých cyklistů pro děti se sluchovým postižením

Celostátní finále Dopravní soutěže mladých cyklistů pro děti se VALMEZ_DSMC_2018_2.JPGsluchovým postižením proběhlo ve dnech 4. – 5. října 2018 ve Valašském Meziříčí. Již 17. ročníku této soutěže se zúčastnily také tři školy ze Slovenska - dvě z Bratislavy a jedna z Prešova.
Soutěž tradičně pořádala MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR - BESIP, Centrem služeb pro silniční dopravu, krajským koordinátorem BESIP pro Zlínský kraj, Policií ČR Vsetín, Městskou policií Valašské Meziříčí, Střediskem volného času Domeček Valašské Meziříčí, Zlínským krajem, ČČK Kroměříž a ČČK Valašské Meziříčí.
VALMEZ_DSMC_2018_1.JPGSoutěže se v letošním roce zúčastnilo celkem 26 čtyřčlenných družstev, rozdělených do mladší a starší kategorie. Všichni soutěžící absolvovali celkem pět disciplín. V prostorách dětského dopravního hřiště jízdu na kole podle pravidel silničního provozu, dále práci s mapou a jízdu zručnosti. V areálu školy pro sluchově postižené proběhla disciplína první pomoc a testy z pravidel silničního provozu.
Po napínavém boji si v první i druhé kategorii odvezla vítězství „domácí“ družstva z Valašského Meziříčí. Celá soutěž probíhala, VALMEZ_DSMC_2018_3.JPGjako každý rok, ve velmi přátelské atmosféře. BESIP je hrdým garantem a spolupořadatelem této akce již od jejího založení a přeje všem soutěžícím hodně najetých cyklistických kilometrů bez nehod i v reálném životě.


Tagy:

Mohlo by Vás také zajímat

Asistenční systémy

Akce a kampaně

Asistenční systémy Zobrazit kampaň

Nejbližší akce

15. 11. 2019

PVA EXPO PRAHA Letňany