TV spot BESIP upozorňuje na nový bodový systém.

18. prosince 2023

TV spot BESIP upozorňuje na nový bodový systém a možnost řídit od 17 let Víte, jak se změní bodový systém od 1. ledna 2024? Co bude platit u nejzávažnějších přestupků a jak to bude s řízením od 17 let v doprovodu mentora? Nový spot BESIP, který diváci mohou nyní vidět v televizním vysílání, má za cíl upozornit veřejnost na důležité změny v zákoně o silničním provozu, které začnou platit již od začátku nového roku. Spot je součástí širší informační kampaně v televizi, rádiích, na sociálních sítích a v dalších médiích, která bude pokračovat i v první polovině roku 2024.

Řidiče od ledna čeká několik zásadních novinek, které mají jeden společný jmenovatel: přinést více bezpečnosti na naše silnice. Aby se to podařilo, je důležité veřejnost o novém bodovém systému a možnosti řídit od 17 let v doprovodu mentora informovat. A k tomu je někdy lepší nadsázka a trochu filmového překvapení než fádní sdělení,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka. 

Výroby osvětového spotu k novinkám pro řidiče se ujal režisér Vít Klusák. V roli otce uvidíte charismatického Filipa Blažka a dceru - řidičku zahrála talentovaná Emilie Kalivodová. Chystají se spolu nejen na nový bodový systém, ale i na řízení od 17 let v doprovodu rodiče.

A protože chceme diváky ve videu překvapit a získat jejich pozornost, do spotu jsme ukryli přestupek, který by se ve skutečném provozu nikdy neměl stát. K jeho odhalení jsme připravili soutěž na sociálních sítích BESIP. Na Facebooku a Instagramu ji lidé najdou pod heslem #hledejvklipuprestupek. Soutěž bude probíhat do 15. ledna 2024. Výherci mohou získat mimo jiné kurz pro mentora řidiče L-17 a věcné ceny s tematikou BESIP. 
V rámci informační kampaně k novele zákona o silničním provozu jsme připravili také novou část webu BESIP, kde veřejnost najde přehledně všechny důležité informace k chystaným změnám,“ řekl vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy Tomáš Neřold. S informačními spoty upozorňujícími na nejvýznamnější změny  v novele zákona o silničním provozu se lidé mohou od prosince setkat také na rádiových stanicích. „Od září realizujeme také projektové dny na středních školách, jejichž tématem je kromě bezpečného chování v silničním provozu právě nový bodový systém a řízení vozidla skupiny B od 17 let v doprovodu mentora. Do března 2024 uskutečníme téměř 150 těchto akcí,“ dodal Neřold. 

Přehledné informace o novém bodovém systému a novinkách pro mladé řidiče nalezne veřejnost na webu  BESIP - Nový bodový systém a BESIP - L17.

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho.

❱   Další články

Zákaz průjezdu křižovatkou na žluté světlo není novinka, blikající zelená v Česku nebude

4. března 2024

V médiích a na sociálních sítích se objevily v poslední době dvě zavádějící informace. Podle jedné úprava bodového systému a sankcí od nového roku zavedla i nový zákaz průjezdu křižovatkou, pokud na semaforu svítí žlutý signál. Podle další ministerstvo zvažuje zavedení tzv. blikající na semaforem pro automobily. Oboje uvádíme na pravou míru.

> více informací

Přijďte se na Motosalon potkat s Besipem

28. února 2024

Jako již tradičně, i letos budou mít návštěvníci Motosalonu v termínu 29.2.-3.3. v Brně na výstavišti možnost zastavit se u společného stánku BESIP a Policie ČR, který má připraveno mnoho zajímavých aktivit jak pro dospělé, tak pro děti. „Návštěvníci se zde budou moci dozvědět nejen pravidla bezpečné jízdy na motorce, ale například i to, na co se zaměřit při kontrole motocyklu po zimě. Účast přislíbilo i mnoho zajímavých hostů, jak vášnivých motorkářů, tak odborníků na bezpečnost. Na programu budou také soutěže a kvízy pro motoristickou veřejnost,“ vysvětluje Tomáš Neřold, vedoucí BESIP.

> více informací

Internetový tvůrce Mikýř a režisér Vít Klusák vytvořili pro BESIP nové spoty

5. února 2024

BESIP odstartoval novou sérii informačních spotů určenou středoškolákům a mladým řidičům. Unikátní koncept staví na spolupráci předního českého youtubera a internetového baviče Martina Mikysky (alias Mikýře) a režiséra Víta Klusáka. Výsledkem je originální kreativa, která je nabitá důležitým obsahem.

> více informací

❱   NOVINKY V ZÁKONĚ

Nový bodový systém

Nové bodování závažných přestupků.

Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel. Bodový systém v ČR je velmi jednoduchý systém potrestání řidičů za závažnější přestupky. Hlavním účelem bodového systému však není trestat, ale spíše řidiče odrazovat od toho, aby porušovali dopravní předpisy. Bodový systém však získává význam tehdy, pokud mají řidiči jasno v tom, jak funguje, a proč je pro ně dobré dodržovat zákony silničního provozu.

více informací
vize nula