Seriál Ne-riskuj aneb Škola ebiku

17. března 2023

Ježdění na elektrokolech se stává populárnějším, přičemž se odhaduje, že se v současné době prodává přibližně jedna třetina elektrokol z celkového objemu prodeje všech bicyklů. Průměrná cena elektrokol se snižuje, dnes se pohybuje mezi 45 000 až 65 000 Kč, což je nižší než v minulosti. Elektrokola se stala oblíbenou náhradou klasického kola především pro starší generace, protože umožňují ujet delší vzdálenost s menší námahou a dostat se i do nepřístupnějších lokalit. Nicméně to také přináší nová rizika a zvýšenou náročnost na obsluhu elektrokola. Podle statistik jsou nehody na elektrokolech stále častější, zejména u seniorů. Z celkového počtu nehod cyklistů na elektrokolech bylo 58 % dopravních nehod bez vlivu jiného účastníka silničního provozu. Téměř třetina cyklistů na elektrokolech zemřela vlastním zaviněním v důsledku jízdy nepřiměřenou rychlostí a 19 % pak v důsledku nevěnování se řízení. 79 % zemřelých na elektrokolech nemělo cyklistickou přilbu. Každý druhý usmrcený cyklista na elektrokole byl ve věku 65+. Nehody cyklistů ve věku 65+ vykazují téměř 2,4krát vyšší závažnost než nehody cyklistů do 64 let. V průměru je to 18 usmrcených osob na 1000 osob.

 
Projekt Ne-riskuj se zaměřuje právě na seniory a elektrokola. Seriál se zaměřuje na snižování rizik spojených s jízdou na elektrokolech a poskytování praktických rad pro bezpečnou jízdu.
 
Cílem je vytvoření deseti krátkých videí pro televizi, web a sociální sítě, které ukážou, jak správně vybrat elektrokolo, jak na něm správně jezdit, jak znát jeho limity a čeho se vyvarovat. Moderátor Jan Rosák a MTB profesionál Richard Gasperotti se v každém díle podívají na různé situace, se kterými se mohou cyklisté setkat, a ukážou, jak se s nimi správně vyrovnat. Každý díl bude zaměřen na specifickou problematiku elektrokol, například tunning, rychlost, akcelerace, nebo nošení cyklistické přilby.
 
Projekt podporuje BESIP. Vedoucí BESIPU Tomáš Neřold dodává „seriál edukativních spotů s tímto zaměřením velmi dobře zapadá do akčního plánu BESIP, protože podíl elektrokol v silničním provozu roste a senioři jsou tou nejzranitelnější skupinou. Statistiky ukazují, že na kole je nejvíce úmrtí a těžkých zranění právě ve věkové skupině nad 60 let, zejména kvůli tomu, že starší člověk hůře nese následky pádu či kolize. Elektrokola navíc mají svá specifika, se kterými je dobré se seznámit.“
 
Premiéra prvního dílu je plánovaná na 12.4. na webu projektu a na Seznamu.
 
„Snažili jsme se vytvořit nenásilnou formou takového kapesního průvodce pro všechny, kteří potřebují poradit s nákupem, servisem a následně s jízdou na elektrokole,“ dodává Daniel Vičan režisér a autor projektu.
 
„Osobnost pana Rosáka a temperament Richarda dle mého vytvořilo perfektní atmosféru seriálu s generačními vtípky, diváci se mají na co těšit,“ zakončuje Vičan.
 
Vice informací o projektu na www.ne-riskuj.cz

❱   Přílohy

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho.

❱   Další články

BESIP napříč kraji realizuje projekt „Nultá hodina autoškoly“ určený středoškolákům

22. listopadu 2023

Projektový den s názvem „Nultá hodina autoškoly“ je nový vzdělávací projekt BESIP zaměřený na středoškoláky. Zahrnuje 140 akcí ve všech krajích a odehrává se od září letošního roku do března 2024. Cílem je seznámit budoucí začínající řidiče s tím, jak si správně vybrat autoškolu, jaká jsou rizika vedoucí k vážným dopravním nehodám, jak postupovat v případě dopravní nehody, ale také s legislativními novinkami, například řízením od 17 let s mentorem.

> více informací

Nezapomínejte na snižující se viditelnost, varuje Besip

6. listopadu 2023

Zkracování doby denního světla, déšť a mlhy – to vše v období listopadu zvyšuje riziko dopravních nehod, které souvisí se sníženou viditelností. Řidiči by proto měli pozorně sledovat pohyb chodců a cyklistů v silničním provozu a snížit rychlost v případě mokré vozovky či zhoršené viditelnosti. Chodci a cyklisté si zase musí uvědomit, že jejich cesty do práce či školy a zpátky domů se velmi často odehrávají za tmy a šera. Musí proto dbát na to, aby byli pro své okolí dostatečně viditelní.

> více informací

Srážky se zvěří není možné podceňovat, i když nepatří mezi ty nejtragičtější

3. listopadu 2023

Dopravní nehody, při kterých dojde ke srážce vozidla se zvěří, jsou pro řidiče velmi zrádné. Nenadálost těchto střetů dokládá skutečnost, že převážná většina těchto nehod (téměř 85 %) se stala na rovných úsecích komunikací. V případech, kdy došlo při tomto typu nehod k těžkému zranění, se jednalo dokonce o téměř 90% podíl nehod, které se staly na rovném úseku. Statistiky dále ukazují, že ke dvěma třetinám takových dopravních nehod dochází v denních hodinách, při dostatečně dobré viditelnosti.

> více informací

❱   NOVINKY V ZÁKONĚ

Nový bodový systém

Nové bodování závažných přestupků.

Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel. Bodový systém v ČR je velmi jednoduchý systém potrestání řidičů za závažnější přestupky. Hlavním účelem bodového systému však není trestat, ale spíše řidiče odrazovat od toho, aby porušovali dopravní předpisy. Bodový systém však získává význam tehdy, pokud mají řidiči jasno v tom, jak funguje, a proč je pro ně dobré dodržovat zákony silničního provozu.

více informací
vize nula