Seriál Ne-riskuj aneb škola ebiku

17. března 2023

Ježdění na elektrokolech se stává populárnějším, přičemž se odhaduje, že se v současné době prodává přibližně jedna třetina elektrokol z celkového objemu prodeje všech bicyklů. Průměrná cena elektrokol se snižuje, dnes se pohybuje mezi 45 000 až 65 000 Kč, což je nižší než v minulosti. Elektrokola se stala oblíbenou náhradou klasického kola především pro starší generace, protože umožňují ujet delší vzdálenost s menší námahou a dostat se i do nepřístupnějších lokalit. Nicméně to také přináší nová rizika a zvýšenou náročnost na obsluhu elektrokola. Podle statistik jsou nehody na elektrokolech stále častější, zejména u seniorů. Z celkového počtu nehod cyklistů na elektrokolech bylo 58 % dopravních nehod bez vlivu jiného účastníka silničního provozu. Téměř třetina cyklistů na elektrokolech zemřela vlastním zaviněním v důsledku jízdy nepřiměřenou rychlostí a 19 % pak v důsledku nevěnování se řízení. 79 % zemřelých na elektrokolech nemělo cyklistickou přilbu. Každý druhý usmrcený cyklista na elektrokole byl ve věku 65+. Nehody cyklistů ve věku 65+ vykazují téměř 2,4krát vyšší závažnost než nehody cyklistů do 64 let. V průměru je to 18 usmrcených osob na 1000 osob.

 
Projekt Ne-riskuj se zaměřuje právě na seniory a elektrokola. Seriál se zaměřuje na snižování rizik spojených s jízdou na elektrokolech a poskytování praktických rad pro bezpečnou jízdu.
 
Cílem je vytvoření deseti krátkých videí pro televizi, web a sociální sítě, které ukážou, jak správně vybrat elektrokolo, jak na něm správně jezdit, jak znát jeho limity a čeho se vyvarovat. Moderátor Jan Rosák a MTB profesionál Richard Gasperotti se v každém díle podívají na různé situace, se kterými se mohou cyklisté setkat, a ukážou, jak se s nimi správně vyrovnat. Každý díl bude zaměřen na specifickou problematiku elektrokol, například tunning, rychlost, akcelerace, nebo nošení cyklistické přilby.
 
Projekt podporuje BESIP. Vedoucí BESIPU Tomáš Neřold dodává „seriál edukativních spotů s tímto zaměřením velmi dobře zapadá do akčního plánu BESIP, protože podíl elektrokol v silničním provozu roste a senioři jsou tou nejzranitelnější skupinou. Statistiky ukazují, že na kole je nejvíce úmrtí a těžkých zranění právě ve věkové skupině nad 60 let, zejména kvůli tomu, že starší člověk hůře nese následky pádu či kolize. Elektrokola navíc mají svá specifika, se kterými je dobré se seznámit.“
 
Premiéra prvního dílu je plánovaná na 5.4. na webu projektu a na Seznamu.
 
„Snažili jsme se vytvořit nenásilnou formou takového kapesního průvodce pro všechny, kteří potřebují poradit s nákupem, servisem a následně s jízdou na elektrokole,“ dodává Daniel Vičan režisér a autor projektu.
 
„Osobnost pana Rosáka a temperament Richarda dle mého vytvořilo perfektní atmosféru seriálu s generačními vtípky, diváci se mají na co těšit,“ zakončuje Vičan.
 
Vice informací o projektu na www.ne-riskuj.cz

❱   Přílohy

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho.

❱   Další články

Cyklistická sezona startuje. A s tím i osvětové kampaně Besipu v online prostoru i v terénu

24. března 2023

Jaro a zlepšující se počasí přirozeně nahrává pobytu venku. Většina cyklistů již buď vyjela nebo v nejbližší době vyjede na první větší cyklo vyjížďky. Je proto dobré si připomenout, co vás může při jízdě na kole potkat za nástrahy a co jsou nejčastější příčiny nehod, jejichž účastníky jsou právě cyklisté. Ti totiž v dopravní nehodě figurují vždy jako ten zranitelnější účastník, kterému hrozí vážnější následky. Během loňského roku na našich silnicích zemřelo 42 cyklistů, 276 jich bylo těžce zraněno a dalších 3 409 jich bylo zraněno lehce. I proto plánuje Besip pokračovat v kampani Dám respekt, která odstartovala v loňském roce, v tom letošním pak naváže preventivními akcemi pro cyklisty přímo v terénu. Společný projekt iniciativy Dám respekt a Besip si klade za cíl zlepšit vzájemný vztah mezi cyklisty a motoristy.

> více informací

Mladí řidiči zaviní ročně 11 % nehod, zaměří se na ně nejen novela zákona, ale i preventivní program

7. března 2023

Nejmladší účastníci silničního provozu jsou z hlediska závažných dopravních nehod obzvlášť rizikovou, ale zároveň ohroženou skupinou. Jsou nepoměrně často zastoupeni mezi viníky dopravních nehod. Z celkového počtu dopravních nehod, které se během roku stanou v České republice, jich 11 % zaviní právě řidiči s praxí do 2 let. Z celkového počtu řidičů však tato skupina začínajících řidičů tvoří pouhá 3 %. Jenom v loňském roce na našich silnicích zemřelo vinou mladých řidičů 52 lidí a dalších 250 bylo těžce zraněno.

> více informací

Česko je motorkářskou velmocí, z hlediska nehodovosti motocyklistů však patří v evropském srovnání m

2. března 2023

Jenom za poslední dva roky přibylo na našich silnicích téměř 48 tisíc nově registrovaných motocyklů, 22 tisíc za rok 2021 a 25,5 tisíce za rok 2022. Za loňský rok tak bylo nově registrováno nejvíc motorek od roku 2008, toto číslo navíc rok od roku stoupá. Česká republika se však také v evropském srovnání počtu usmrcených motorkářů na 1 mil. obyvatel zařadila na 7. nejhorší místo. Nejčastěji na motorce umírají muži ve středním věku, ukázaly statistiky.

> více informací

❱   NOVINKY V ZÁKONĚ

Nový bodový systém

Nové bodování závažných přestupků.

Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel. Bodový systém v ČR je velmi jednoduchý systém potrestání řidičů za závažnější přestupky. Hlavním účelem bodového systému však není trestat, ale spíše řidiče odrazovat od toho, aby porušovali dopravní předpisy. Bodový systém však získává význam tehdy, pokud mají řidiči jasno v tom, jak funguje, a proč je pro ně dobré dodržovat zákony silničního provozu.

více informací
vize nula