Dopravní soutěž mladých cyklistů - výsledky 2018

Letošní (již 39.) ročník celostátního finále „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ proběhl ve dnech 19. – 21. 6. 2018 v jihomoravské metropoli Brně. Soutěž se konala za účasti vítězných družstev ze všech krajských kol této soutěže ve dvou věkových kategoriích, tedy 10 – 12 a 12 – 16 let.

Celkem 112 dětí soutěžilo v krásných prostorách moderně vybaveného dopravního areálu „Riviéra“ v tradičních disciplínách Jízda zručnosti, Jízda na dopravním hřišti, Testy z pravidel silničního provozu, Zásady poskytování první pomoci a Orientace v mapě. Všichni soutěžící se museli statečně vyrovnat nejen s náročností jednotlivých soutěžních úkolů, ale i s velkým horkem, které po celou dobu soutěže v Brně panovalo. Do celkového pořadí výrazně promluvila náročná disciplína „Jízda zručnosti na jízdním kole“, která zamíchala průběžným pořadím družstev po prvním dni soutěže a ovlivnila celkové výsledky jak v první, tak v druhé kategorii.
Ministerstvo dopravy – BESIP velice oceňuje vysokou úroveň znalostí všech dětí, které se celostátního finále DSMC zúčastnily. Nejcennějším přínosem tohoto soutěžního klání je fakt, že všichni soutěžící si do reálného silničního provozu odnášejí správné dovednosti a návyky, ať už jako chodci, cyklisté nebo budoucí řidiči motorových vozidel.
Vítězné družstvo mladší kategorie, základní škola Černošín z Plzeňského kraje, bude reprezentovat Českou republiku na evropském kole této soutěže, které proběhne v září 2018 v Budapešti.

Výsledková listina Kategorie 1

Výsledková listina Kategorie 2


Reportáž z celorepublikového finále, kterou natočila a odvysílal Brno TV1 si můžete prohlédnout ZDE


DSMC_2018_1.jpg

DSMC_2018_2.jpg

DSMC_2018_3.jpg

DSMC_2018_4.jpg

DSMC_2018_5.jpg

DSMC_2018_6.jpg
 


Nejbližší akce

13. 9 - 13. 9. 2022

Brno

Dopravní konference s BESIPem a FZŠ (Jihomoravský kraj)