Parkovací asistent

Parkovací asistent během jízdy změří parkovací místo a oznámí řidiči, zda se do něj vůz vejde. Poté automaticky vypočítá strategii řízení a snadno a rychle řidiče navede na parkovací místo. Systém dokáže kompletně řídit parkovací manévr - řidič ovládá jen pedál plynu a brzdy.

Automatický parkovací asistent

Parkpilot – ultrazvukový asistent parkování

Parkovací asistent, kde senzory pracují na principu odrazu pulzů. Systém vysílá neslyšitelné zvukové vlny, které se odrážejí od překážek. Senzory snímají tento odražený zvuk a systém potom vypočte z doby, kterou zvuk potřebuje pro cestu tam a zpět vzdálenost k překážce. Optické a akustické signály informují řidiče o přibližování se k překážce.

Systém upozornění na vozidla blížící se z boku

Systém upozornění na vozidla blížící se z boku využívá radarová čidla na zádi vozu. S jejich pomocí dokáže řidiče při vyjíždění z parkovacího místa upozornit na vozidla blížící se z boku. To je užitečné zejména ve stísněných a rušných oblastech, kde může být výhled do stran v důsledku infrastruktury, vegetace či dalších parkujících automobilů omezený.
Systém dokáže řidiče upozornit na vozidla vzdálená až 30 metrů. Navíc je schopen detekovat i menší objekty, jako jsou jízdní kola či chodci, ne však vždy a pouze na kratší vzdálenost. Výstraha, jež zůstává aktivní po celou dobu, kdy je daný objekt ve sledovaném prostoru přítomen, je řidiči předávána formou zvukového signálu a výstražného textu zobrazeného na středovém displeji.


Nejbližší akce

22. 5 - 22. 5. 2022

Sportovní areál Vesec Liberec

S rodinou do Vesce