Aktivní ochrana cestujících

Proaktivní ochrana cestujících na předních sedadlech Crew Protect Assistant „připraví“ řidiče a spolujezdce na hrozící nehodu: například při intenzivním brzdění nebo za situace, která bude vyhodnocena jako kritická – se automaticky předepnou bezpečnostní pásy na sedadlech řidiče a spolujezdce. Systém navíc v situacích, kdy dojde k zásahu systému ESC, přivře okna ve dveřích, resp. zavře střešní okno. Zamezí tak možnému průniku okolních předmětů dovnitř vozu.

Crew Protect Assistant

Pokud by byly všechny vozy v Evropě vybaveny systémy, které připraví posádku na případnou možnost nehody, mohl by se ročně snížit počet zmařených životů o 4 000 a těžkých zranění by bylo o 20 000 méně.

PRE-SAFE

Systém je navržen tak,aby poskytovaly ochranu široké škále typů nehod. Nicméně nejúčinnější bude především přičelních srážkách a při bočním nárazu (při vyhodnocení nebezpečí nehody nastaví např. sedačky a pásy do nejvhodnější polohy, zavře okna apod.). Systém pracuje při rychlostech nad 30 km/h, kdy sleduje dynamický stav vozidla (rychlost, rotace atd.) a řidičovy reakce a zásahy do řízení, brzdění, přidávání plynu apod. Vše je vyhodnocováno, aby byl vůz připraven na případná nouzová opatření.

 


Nejbližší akce

22. 5 - 22. 5. 2022

Sportovní areál Vesec Liberec

S rodinou do Vesce