Očekávaný víkendový provoz

O víkendu 30.6. - 1. 7. 2018 začínají letní prázdniny ve východním Rakousku, v pěti německých státech (Brémy, Dolní Sasko, Sasko-Anhaltsko, Sasko a Durynsko), na Slovensku, v Polsku a u nás. Na evropské silnice se tak vydá první velká várka turistů. Zkušenosti ukázaly, že ačkoliv se očekává silná doprava na tranzitní trase ze severu na jih, tak tento víkend již nebývá tak kritický, jako ještě před nedávnem býval.

BESIP připravil aktualizovanou mapu s omezením na častých cestách k moři

3 akce v Rakousku

Nedaleko města Spielberg se o tomto víkendu jede velká cena Formule 1, kam zamíří několik desítek tisíc fanoušků motoristického sportu. V neděli 1. července se v Klagenfurtu koná tradiční závod Ironman a kvůli tomu budou uzavřeny všechny silnice jižně od jezera Wörthersee. Ve Vídni se jede další závod rakouského mistrovství v silniční cyklistice, které výrazně omezí dopravu v centru města a částečně uzavře ulici Höhenstrasse.
Dobrou zprávou pro řidiče cestující na jih je odstranění dopravního omezení na průtahu Vídní, kde se několik měsíců opravoval most.

V Německu mohou jezdit kamiony

V Německu zatím neplatí prodloužený zákaz jízdy nákladních vozidel o víkendu. Ten začne platit až od příští soboty 7. července.

Francie mění rychlostní limity

Ve Francii začíná od neděle platit změna rychlostních limitů na okresních silnicích. Ze současných 90 km/h se maximální povolená rychlost snižuje na 80 km/h.

Hraniční kontroly

Kontroly na hranicích mohou také hrát velkou roli v tvorbě kolon na evropských dálnicích a silnicích. Mezi nejohroženější tahy řadíme německé dálnice A3 (Linz – Pasov), A8 (Salzburg - München), A93 (Kufstein - Rosenheim), rakouské dálnice A4 (Wien - Budapest), A9 (Graz - Maribor) a hraniční přechody mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Přechody do Chorvatska

Stále větší množství českých turistů se snaží hledat, jak přejet jinou cestou Slovinsko – Chorvatské hranice. Jenže ne každý hraniční přechod je určen pro přejezd turistů. Seznam možných hraničních přechodů naleznete zde

Doporučení BESIP

Před cestou by se řidič měl informovat o dopravním zatížení na plánované trase a případně zvolit některou jinou variantu, či zakalkulovat do cesty možná zdržení. Dalším doporučením je dodržovat pravidla silničního provozu dané země, jelikož pokuty chodí i do ČR.

Mohlo by Vás také zajímat

Očekávaný víkendový provoz

29. června 2018

96

DOPRAPKA

Akce a kampaně

Nejbližší akce

15. 11. 2019

PVA EXPO PRAHA Letňany