Dopravní situace v okolních státech o víkendu 9. až 11. 8.

8. srpna 2019

I tento víkend není úniku z dopravních kolon. Vlna turistů ve směru zpět bude silnější než ve směru k moři, jelikož cestou domů pojedou hlavně motoristé z Hesenska, Meklenburska-Předního Pomořanska, Porýní-Falcka, Šlesvicko-Holštýnska, Brém, Dolního Saska, Saska, Saska-Anhaltska, Durynska, Sárska a části severní Evropy, protože příští týden dětem začíná opět školní rok.

Závody Moto GP v Rakousku

Od 9. do 11. srpna se koná závod Moto GP na rakouském okruhu Red Bull Ring u města Spielberg. Kvůli příjezdu návštěvníků bude komplikovaná cesta po dálnici A9 mezi Lincem a Štýrským Hradcem.

Fotbalové utkání ve Vídni

Fotbalový zápas mezi SK Rapid Vídeň a SCR Altach se hraje v sobotu na Allianz stadionu ve Vídni. Od 15:30 do 20:00 hodin se dají očekávat dopravní komplikace z důvodu příjezdu a odjezdu fotbalových fanoušků.

Cyklistický závod u Bodamského jezera

V sobotu a v neděli se jede tradiční cyklistický maraton Highlander v oblasti Bodamského jezera. Sportovci během závodu musí zvládnout 180 km při převýšení 4 040 m. V celém okolí se budou dle potřeby uzavírat místní komunikace podle průběhu závodu.

Snažší průjezd přes hranice

Na dálničním hraničním přechodu Salzburg – Walserberg (A1) byl dokončen nový jízdní pruh pro lepší odbavování tranzitní dopravy. Zlepší se tak situace z pohledu zatížení komunikace.

Zákaz jízdy autobusů s dětmi ve Francii

Skupinové cestování dětí do 18 let v autobusu po celém území Francie, je v sobotu 10. srpna zakázáno. Zákaz se vztahuje i na zahraniční autobusy a byl poprvé vydán v roce 1983, jako uctění památky zesnulých z tragické nehody v roce 1982, kde v okolí Dijounu při nehodě zemřelo 55 osob.

Podrobné informace o dopravních omezeních na hlavních trasách směrem na Jadran naleznete v interaktivní mapě BESIP.

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho.

❱   Další články

Měření zraku během října ukázalo, že 28 % řidičů jezdí se špatnou korekcí zraku

7. listopadu 2022

Říjnová akce BESIP a GrandOptical ukázala, jak jsou na tom čeští řidiči se zrakem. Z tisíců měření se ukázalo, že zhruba čtvrtina (27 %) měla správné brýle nebo čočky, 45 % potřebovalo menší změnu a u plných 28 % byla potřeba změna korekce o více než 0,75 dioptrie. U řidičů, kteří přišli na měření poprvé v životě, byla čísla výrazně horší. Bez potřeby brýlí odešla jen necelá 3 % návštěvníků, dalších 58 % s korekcí do půl dioptrie a varujících 39 % potřebovalo korekci o 0,75 a více dioptrie.

> více informací

Čeští řidiči nedodržují při jízdě bezpečnou vzdálenost, na vybraných dálnicích jim má pomoci nové zn

6. října 2022

Nedodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních vozidel patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod. Navíc zhoršuje následky nehod, které mají jinou přímou příčinu, jako je například nevěnování se řízení či nepřiměřená rychlost.

> více informací

Nejčastější příčina střetu cyklisty a motoristy? Nedání přednosti v jízdě, ukazují statistiky

29. září 2022

Nejzávažnějšími nehodami cyklistů a motoristů jsou střety v křižovatkách, náraz vozidla do cyklisty zezadu či přejetí auta či cyklisty do protisměru. Nejčastěji za to může nedání přednosti jedním z účastníků, nesprávný způsob jízdy a nevěnování se řízení.

> více informací

❱   NOVINKY V ZÁKONĚ

Nový bodový systém

Nové bodování závažných přestupků.

Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel. Bodový systém v ČR je velmi jednoduchý systém potrestání řidičů za závažnější přestupky. Hlavním účelem bodového systému však není trestat, ale spíše řidiče odrazovat od toho, aby porušovali dopravní předpisy. Bodový systém však získává význam tehdy, pokud mají řidiči jasno v tom, jak funguje, a proč je pro ně dobré dodržovat zákony silničního provozu.

více informací
vize nula