Vánoční soutěž s BESIPEM

15. prosince 2022

Než si rozbalíte s rodinou dárečky, pojďte si s námi zasoutěžit o reflexní prvky a další dárky od BESIPU. Soutěž bude probíhat od pondělí 19. 12. 2022 do pátku 23. 12. 2022 Stačí, když natočíte Instagram story na svůj profil o tom, jak se staráte o Vaši bezpečnost a Vašich blízkých v autě, a k tomu krátký vánoční pozdrav. Při vytváření nezapomeňte označit @ibesip, abychom mohli vaše přání repostnout. Potom večer spočítáme nejvíce liků. Kdo bude mít nejvíc, vyhrává.

 

Pravidla a podmínky Instagramové soutěže

Podmínky soutěže:

 1. Sledovat Instagramový účet @ibesip.
 2. Sledovat story IG účtu a likovat přesdílené příspěvky.
 3. Story s nejvíce laiky vyhrává cenu. 
 4. Hlasovat můžete jenom jednou, jinak budete ze soutěže vyřazeni. 
 5. O výhře bude informovat organizátor soutěže výherce soukromou zprávu.

Podmínky soutěže:

 1. Sledovat Instagramový účet @ibesip.
 2. Můsíte vytvořit a sdílet příspěvek ve svém stories a označit @ibesip.
   

Cena:

 1. V každém kole se soutěží o malý dárek od BESIPU. 
 2. Výhra je zasílána výherci po České republice zdarma klasickou poštou.
   

Obecné podmínky:

 1. Počet odpovědí na jednoho účastníka je omezen na jednu možnost v jednom kole otázek.
 2. Účastnit se soutěže je možné pouze prostřednictvím sociální sítě Instagram.
 3. Účastnit se soutěže je naprosto dobrovolné.
 4. Účastníci soutěže se nezavazují ke koupi žádného zboží ani služby.
 5. Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za případné nepřijetí komentáře, zprávy či příspěvku od soutěžících.
 6. Výhru nelze směnit za peníze.
 7. Výhra je nepřenosná.
 8. Jakákoli případná změna výhry závisí zcela na uvážení pořadatele.
 9. Pořadatel soutěže si ponechává právo na změnu výhry za jiný produkt ve stejné nebo vyšší hodnotě v případě, že z kapacitních důvodů nebude možné produkt zajistit.
 10. Výherce bude kontaktován prostřednictvím soukromé zprávy na Instagramu do 28 dnů od ukončení soutěže. Pokud nebude možné výherce kontaktovat anebo neodpoví do 14 dnů od kontaktování, výhra mu propadá.
 11. Zúčastnit soutěže se mohou všichni obyvatelé České republiky starší 15 let.
 12. Soutěžící sdílením soutěžního příspěvku souhlasí s jeho zveřejněním na internetových stránkách pořadatele a na jeho oficiálních profilech na síti Instagram.
 13. Vítězové budou vybráni Pořadatelem.
 14. Neexistuje žádná možnost přezkoumání výsledků či jakékoliv odvolání se proti nim.
 15. Soutěžící souhlasí s použitím veškerého jimi zveřejněného obsahu a materiálu pro případné budoucí marketingové použití pořadatelem.
 16. Veškerá autorská práva související se soutěží náleží pořadateli.
 17. Tato soutěž není žádným způsobem sponzorována, podporována ani spravována společností Instagram a nijak s nimi nesouvisí.
 18. Společnost Instagram je kompletně osvobozena od závazků soutěže.
 19. Vyhlašovatel má právo na základě vlastního uvážení kdykoliv změnit nebo upravit tyto podmínky. Po jakékoliv změně či úpravě jsou podmínky okamžitě platné.
 20. Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž kdykoliv zrušit.
 21. Zúčastněním soutěže soutěžící souhlasí se všemi těmito podmínkami.

Pořadatel soutěže je Ministerstvo dopravy, samostatné oddělení BESIP.

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho.

❱   Další články

Čerství držitelé řidičského oprávnění dostanou k průkazu desatero bezpečné jízdy

31. ledna 2023

V České republice každoročně přibude přibližně 100 tisíc nových řidičů, kteří získají řidičské oprávnění skupiny B. Ministerstvo dopravy a Besip ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven proto připravilo informační leták „Bezpečně na startu“ určený všem čerstvým držitelům řidičských oprávnění. Leták stručně shrnuje deset hlavních zásad bezpečného a zodpovědného chování mladého začínajícího řidiče. Bezpečnostní desatero, které je inspirováno mimo jiné britskou praxí, obdrží noví řidiči přímo na přepážce společně s řidičským průkazem.

> více informací

Leden byl na silnicích velmi tragický, ukázaly předběžné statistiky

31. ledna 2023

Zatímco loňský rok přinesl historicky nejnižší počet úmrtí na českých silnicích, první měsíc nového roku byl spojen s velkým množstvím tragických dopravních nehod. Podle předběžné policejní statistiky přišlo na silnicích v lednu o život 41 lidí. Letošní leden se tak řadí mezi nejhorší za posledních 11 let. Mezi nehodami figuroval například i tragický střet osobního vozidla s vlakem, při němž zemřely dvě děti. Nejčastější příčinou smrtelných dopravních nehod dlouhodobě zůstává nepřiměřená rychlost, vjetí do protisměru, nevěnování se řízení a nedání přednosti.

> více informací

Přehlednější bodový systém schválila vláda.

4. ledna 2023

Novela zákona o silničním provozu zjednodušuje bodový systém a zpřísňuje sankce za nejzávažnější přestupky. Zavádí zároveň povinný preventivní program pro začínající řidiče, kteří se dopustí závažného porušení pravidel silničního provozu. Návrh také umožňuje řídit auto už od 17 let pod dohledem mentora. Novela putuje do Poslanecké sněmovny, platit má od roku 2024.

> více informací

❱   NOVINKY V ZÁKONĚ

Nový bodový systém

Nové bodování závažných přestupků.

Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel. Bodový systém v ČR je velmi jednoduchý systém potrestání řidičů za závažnější přestupky. Hlavním účelem bodového systému však není trestat, ale spíše řidiče odrazovat od toho, aby porušovali dopravní předpisy. Bodový systém však získává význam tehdy, pokud mají řidiči jasno v tom, jak funguje, a proč je pro ně dobré dodržovat zákony silničního provozu.

více informací
vize nula